SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 6626188
nr 662 6188
Bägare
Silver, 1800-tal, höjd: 8
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 oktober 2010
kl 19:20:20
100 kr
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver